© 2024 Tat Gıda Sanayi A.Ş.

Vizyon

Türkiye’den çıkan dünya markamızla, sürdürülebilir tarımı destekleyerek tüketicilerimizin sağlıklı beslenme partneri olmak.

Misyon

Herkesi iyi ve sağlıklı gıdaya ulaştıracak dönüşüme öncülük etmek için varız.

Tat Gıda’nın temelleri, 22 Haziran 1967’de Bursa Mustafakemalpaşa’da domates ürünleri işlemek üzere “Tat Konserve” adıyla atıldı. Bursa Karacabey ve İzmir Torbalı’daki fabrikaları ile büyümeye devam eden Tat Gıda, açıldığı günden beri ihracat faaliyetlerini sürdürmüş ve sektörde öncü bir firma olarak yerini aldı.

Tat markamız ile Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biri konumundayız. Yurt içinde ve yurt dışında domates ürünleri, sos, konserve, turşu ve hazır yemek gibi kategorilerde talebi, üç ayrı lokasyonda ileri teknolojisiyle üretim yapan fabrikalarımızdan karşılıyoruz.

Tat Gıda’nın güçlü konumunun ardında; dünya standardındaki üretim altyapısıyla birlikte, güvene dayalı sanayici-üretici iş birlikleri, Türk çiftçisinin özverili katkısı, tüketici odaklı ve yenilikçi şirket kültürü bulunuyor. Salça, domates ürünleri, konserve ve ketçap pazarının lider markası Tat, her zaman kaliteli, lezzetli ve doğal ürünleri tüketicileriyle buluşturuyor. 1967 yılından bu yana domates tarımını geliştirerek Türkiye konserve sanayiinin küresel pazarda rekabet eder hale getirme vizyonuyla çalışıyor.

Tat kurulduğu günden bugüne kesintisiz şekilde sözleşmeli tarım yaparak çiftçilerini eğitip geliştiriyor. Çiftçiye uygun fide ve gübre desteği, Tat’ın mühendis ve teknikerlerden oluşan uzman ziraat ekibinin özverili çalışmaları ile bilinçli domates tarımına öncülük ederken salça üretimi için gerekli en kaliteli domatesler çiftçilerimizden alınıyor. Sektördeki en büyük farkımız ve gücümüz merhum Vehbi Bey’in inşa ettiği sözleşmeli domates tarımından geliyor. Bugün 500’ü sözleşmeli olmak üzere 1000’in üzerinde çiftçimiz var.Tat Gıda’nın sürdürülebilir ve kârlı büyüme hedefleri içerisinde ihracat önemli bir yer tutuyor. Bugün; domates ürünleri, salça, ketçap ve konserve denince ilk akla gelen, Türkiye’nin pazar lideri markası olarak ABD’den Japonya’ya kadar toplam 40’a yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz ve yurt dışı pazarlarda tüketicilerimizin beklentilerine uygun ürünleri kendilerine sunuyoruz. Mevcut ülkelere yaptığımız ihracatların yanında, yeni pazarlara girmek konusunda kararlı bir şekilde çalışıyoruz. 55 yılı aşkındır devam eden serüveni, Türk ve dünya mutfaklarına kaliteli, sağlıklı ve lezzetli ürünler sunarak daha da ileriye taşıyoruz.

Türkiye’nin köklü ve öncü şirketlerinden biri olarak tüketicilere en doğal, en güvenilir ve en lezzetli ürünleri sunmak hedefiyle çalışırken, Tat Gıda olarak hızla değişen iş ortamında değişime öncülük etmekte, yenilikçi ürün gamı, üretim kapasitesi ve teknolojiye yaptığımız yatırımlarla büyümekteyiz. Şirket olarak, gelecek dönemlerde Türkiye ve öncelikli yurt dışı pazarlarda konumumuzu daha da güçlendirerek satış hacmini arttırmayı, tüketici beklentileri doğrultusunda sağlıklı ve doğaya saygılı ürünler geliştirerek kârlı ve sürdürülebilir büyümeyi hedeflemekteyiz.